2 posturi disponibile:

URBANA S.A.  ANGAJEAZĂ RESPONSABIL ADMINISTRARE LOCUINȚE

RESPONSABILITĂȚI:

  • întocmirea contractelor de închiriere pentru locuințe;
  • urmărirea lucrărilor de reparații necesare;
  • urmărirea în teren a stării imobilelor și a derulării în bune condiții a contractelor de închiriere;
  • îndeplinirea formalităților de executare silită și evacuare.

CERINȚE:

  • studii superioare (studii juridice constituie avantaj;
  • cunoștințe și abilități de operare PC: Windows, Microsoft Office (nivel mediu);
  • aptitudini generale de învățare;
  • spirit de răspundere, atenție la detalii,
  • abilități de comunicare și de a lucra în echipă;
  • deținerea carnetului de șofer categoria B constituie avantaj.

OFERIM:

  • salariu atractiv cu tichete de masă incluse;
  • vouchere de vacanță;
  • bonusuri de Sărbători;
  • servicii medicale,
  • stabilitate;
  • munca într-o echipă dinamică.

Persoanele interesate sunt rugate să depună CV, copie diplomă studii, până la data de 09.05.2024 prin fax:  0269 / 21 00 40 sau e-mail: office@urbanasibiu.ro

URBANA S.A.  ANGAJEAZĂ CONSILIER JURIDIC

RESPONSABILITĂȚILE POSTULUI:

  • redactarea, avizarea și contrasemnarea actelor cu caracter juridic cu pivire la încheierea/prelungirea contractelor de închiriere pentru locuințele aflate în administrarea societății;
  • efectuarea demersurilor necesare pentru inițierea procedurilor legale de recuperare a creanțelor ;
  • întocmirea cererilor de chemare la conciliere directă a chiriașilor având debite restante/ Somarea în scris a clienților rău platnici pe baza datelor furnizate de biroul financiar contabil;
  • acționarea și urmărirea în instanță a chiriașilor rău platnici, în vederea soluționării situației create;
  • monitorizarea procesului de recuperare a creanțelor și verificarea încasării debitelor;
  • urmărirea rezolvării cererilor de executare silită înregistrate la Biroul Executorului Judecătoresc într-un termen rezonabil/ Participarea alături de Executorul Judecătoresc la îndeplinirea formalităților de executare silită;
  • verificarea, avizarea actelor pentru vânzarea – cumpărarea locuințelor de tip ANL;
  • reprezentarea intereselor societății în fața instanțelor judecătorești, autorităților publice, precum şi în raporturile cu persoane juridice sau fizice, pe baza delegării date de conducerea societăţii.

CERINTE:

  • studii superioare de lungă durată finalizate în domeniul științelor juridice, absolvite cu diplomă de licență;
  • experiență de lucru în cadrul unei instituții publice, constituie avantaj;
  • cunoștințe despre contracte de închiriere, contracte de vânzări-cumpărări imobile;
  • responsabilitate, spirit de inițiativă, integritate, lucru în echipă;
  • bune abilități de comunicare verbală și scrisă, mediere, organizare, planificare;
  • perseverență în atingerea rezultatelor, capacitate de urmărire și finalizare a lucrărilor la timp;
  • conduită morală și etică profesională ireproșabile;
  • să nu fi avut contractul individual de muncă desfăcut pentru abateri disciplinare.